Zaznacz stronę

     Cursed Valley to niezwykła magiczna kraina owiana aurą tajemniczości. W nieokreślonych miejscach w niewiadomym czasie, na Ziemi pojawiają się wyłomy w czasoprzestrzeni, które wchłaniają żywe istoty i przedmioty znajdujące się w pobliżu. Nikomu nie udało się rozwikłać zagadki tajemniczych portali bo nikt nie wrócił z miejsca, do którego one przenoszą. Przeklęta Dolina – tak nazywają ją Ci, którzy wpadli w jej sidła. Jest to miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Zwykły śmiertelnik, spętany wpojonymi zasadami logiki nie wyobraziłby sobie takiej krainy. Prawa fizyki tu nie obowiązują, czas biegnie nieliniowo a istoty, które można napotkać, pojawiają się tylko w legendach.     Cursed Valley to gra inspirowana klasycznymi planszówkami które znamy z dzieciństwa. Do jej tworzenia przyczyniły się niezapomniane emocje towarzyszące podczas niezliczonych seansów w Chinczyka, Eurobiznes, Ryzyko a przede wszystkim w Talizman magie i miecz. Nie są to jednak jedyne inspiracje. Ogromny wpływ na chęć stworzenia takiej gry miała kultowa i nieśmiertelna seria: Heroes of Might and Magic.

Nasza gra przeznaczona jest dla dwóch graczy a rozgrywka odbywa się w trybie turowym. Wcielamy się w jedną z postaci, która wpadła w sidła tej nieszczęsnej krainy i mamy główny cel: nie dać się pokonać drugiemu graczowi! Pomogą nam w tym magiczne karty, potężne artefakty i szczęście w rzucie kością 🙂 Po drodze napotkamy wiele niebezpieczeństw, którym trzeba będzie stawić czoła: przeciwników blokujących drogę i skarby, wiedźmę, która ukarze nas jeżeli źle odpowiemy na jej zagadkę no i oczywiście drugiego gracza, który nie zawaha się użyć na nas swojego najpotężniejszego czaru.

Rozgrywka nastawiona jest na rywalizację, przeszkadzanie drugiemu graczowi. Wiele razy zdarzy się, że sytuacja odwróci się o 180 stopni. W jedną turę kolega/koleżanka prześcignie nas, sprzątnie nam sprzed nosa potężny skarb lub ześle na nas straszną klątwę. Oczywiście my też możemy to zrobić naszemu przeciwnikowi 🙂

Pin It on Pinterest

Share This